Kuchnia

Poniżej prezentujemy Państwu ciekawe rozwiązania oraz kilka rad, które powinny być wzięte pod uwagę podczas projektowania kuchni aby spełniała ona najwyższe oczekiwania.

Rozwiązania:

 

Oświetlenie led:

Oświetlenie w kuchni pełni ważną rolę – praktyczną i estetyczną. Włączane bezdotykowym czujnikiem umieszczonym pod, którąś z szafek. Można je zastosować pod szafkami, ale również we wnętrzu szafki z przeszklonym frontem bądź, na dole w okolicy cokołu. Wybierz: oświetlenie led z ciepłym światłem bądź zimnym!

 

Wykończenie blatu silikonem dobranym pod kolor blatu/armatury:

To rozwiązanie pozwala dobrze zabezpieczyć blat przed wilgocią, poza tym wygląda estetyczniej niż najozdobniejsza listwa przyblatowa. Stosujemy to rozwiązanie jeśli jest taka możliwość.

 

Ciekawy pomysł na rozwiązanie w szafce narożnej:

Jest to system Le Mans firmy Peka – bardzo dobry dostęp do głębokich części szafki, lecz przy ograniczeniu powierzchni użytkowej.

 

Cenne rady:

Przy projektowaniu kuchni należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Umiejscowienie zlewozmywaka blisko przyłączy sanitarnych to oczywistość, ale nie każdy wie, że jeśli chodzi na przykład o zmywarkę, nie mogą za nią znajdywać się żadne przyłącza lub gniazdka. A to z tego względu, że zmywarka dochodzi prawie do samej ściany. To samo dotyczy piekarnika bądź lodówki pod zabudowę. Jednak już po ziemi mogą biec przewody oraz rurki, ponieważ, zmywarka ma z tyłu podcięcie na takie rzeczy.

 

Warto wspomnieć jak przygotowujemy otwory montażowe pod płytę gazową/indukcyjną bądź zlewozmywak. Przy projektowaniu potrzebujemy informacji technicznych na temat płyty oraz wymiarów zlewu, po to aby zapobiec problemów z montażem i bezawaryjnym użytkowaniem. Wycinamy w blacie otwory oraz ewentualnie w szafce aby można było bezproblemowo przymocować urządzenia. NIE MONTUJEMY płyt grzewczych oraz zlewozmywaków – przygotowujemy jedynie otwory. Montujemy oczywiście wszystkie sprzęty AGD, jak piekarniki, lodówki, mikrofalówki, zmywarki. Należy jednak pamiętać, iż niektóre sprzęty potrzebują podpięcia przez odpowiedniego fachowca, który po podpięciu podbija gwarancje inaczej może być nie ważna.

 

Jeśli chodzi o oświetlenie LED, potrzebujemy jedynie źródła prądu. Najlepiej jeśli przy urządzaniu kuchni pomyślimy o umiejscowieniu gniazdka nad szafkami górnymi. Ewentualnie wystarczy sam kabel z zasilaniem – zamontujemy na nim wtyczkę, gdyż dobrze jest kiedy urządzenie możemy odpiąć bezpośrednio z prądu.

 

Umiejscowienie gniazd z prądem w kuchni to ważna rzecz, należy to dobrze przemyśleć. Najlepiej jeśli są umiejscowione bezpośrednio w ścianie nad blatem gdyż wtedy nie ma problemu z wilgocią. Możemy zaproponować zamiast tego gniazdka wpuszczane w blat(listwa), bądź zwykłe gniazdka nablatowe.

 

Szkło: lacobel, szyba, grafika UV na szkle – aktualnie bardzo popularny trend. Ładnie wygląda dodatkowo jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości(brak fug). Należy zwrócić uwagę na to aby szkło było hartowane gdyż, ciepło z palnika plus uderzenie garnkiem może przynieść opłakany skutek. Oferujemy wszelkiego rodzaju szkło – również grafikę UV – jednak nie montujemy szyb. Można zamontować sobie na własną rękę, bądź zwrócić się do firmy zajmującej się stricte montażem takich szyb.